Blog

Malatya Kazan Tamircisi

Malatya Kazan Tamircisi

Malatya Kazan Tamircisi ; Kullanım amacına ve proses ihtiyacına göre katı, sıvı veya gaz yakıtların yakılmasıyla enerji üreten ünitelere ‘’kazan‘’ denmektedir. Bu yakıtların çoğunu doğal kaynaklar oluşturur. Günden güne artan enerji ihtiyacı da doğal kaynakların gitgide yok olmasına sebep olmaktadır.

Enerji üretimi için gerekli olan beşeri kaynaklar bu kadar kıymetli iken; kazanların yakıtları en verimli şekilde yakması da bir o kadar önemlidir. Bakımı ve muayeneleri zamanında yapılmayan kazanlar hem cebinize hem de doğal çevreye düşmandır.

Öte yandan kazanlar; enerji üretimini basınç altında gerçekleştirdiği için, bu ünitelere ‘’basınçlı kaplar‘’ demek de doğru olacaktır. Basınçlı kaplar, patlamaya karşı risk teşkil eden ünitelerdir. Kazalar beklenilmeyen zamanlarda olur ve sonuçları her zaman ağırdır. Zamanında uzman personeller tarafından bakımı yapılmayan bir kazan her an patlamaya hazır bir bomba gibidir.

Kazanlar; 6331 sayılı kanun gereğince yetkili kişiler tarafından yılda en az 1 defa periyodik kontrolleri yapılmalı ve emniyetli çalıştığına dair kontrol belgesi altına alınmalıdır. Yüksek ısıda, basınç altında ve patlama riski ile çalışan bu kazanların kontrollerinin yapılması iş sağlığı, iş ve işçi güvenliği açısından hayati önem arz eder. Kazanlar “İş Ekipmanları Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” ne tabiidir.

Taş Doğalgaz Servisi uzman teknik kadrosu ile işletmenizdeki kazan ünitelerinizin, kazan personelinizin ve işletme emniyetiniz için gerekli olan periyodik bakım ve kontrollerini gerçekleştirerek tarafınıza servis ve uygunluk raporu sunacaktır.

İletişim İçin Tıklayınız...

Etiketler : Malatya Kazan Tamiri , Malatya Kazan Bakımı , Malatya Kazan Montajı , Malatya Kazan Tamircisi , Malatya Kalorifer Kazan